Tak się wykonuje konserwacje chłodzenia w Enkom

Jeśli klient zamawia konserwacje chłodzenia w komputerze bądź konsoli, to my ją wykonujemy. Jednak nie we wszystkich serwisach do czyszczenia komputera podchodzi się z taką starannością jak u nas.

Pasta termo Genesis 800

Pasta termo Genesis 800

Czyszczenie układu chłodzenia

Czyszczenie układu chłodzenia

Przez konserwację układu chłodzenia rozumiemy rozebranie laptopa bądź konsoli, wyjęcie płyty głównej, zdjęcie radiatora i wentylatora i dokładne czyszczenie, a polega to na tym, że pod wysokim ciśnieniem czyszczony z kurzu jest radiator i wentylator, następnie wentylator jest czyszczony i oliwiony na osi, następnie na radiator nakładane są nowe pasty termoprzewodzące o najwyższym współczynniku przewodności ciepła.

 

Najczęściej wybieramy pasty Genesis seria 700 i 800, są to pasty specjalistyczne przeznaczony do wydajnych komputerów, ale stosujemy je także w mniejszych sprzętach. Na końcu składamy sprzęt i testujemy pod obciążeniem wynik pracy, czy temperatury są stabilne, czy po złożeniu wszystko działa, czy wentylatory pracują poprawnie. Zapraszamy do wykonania konserwacji chłodzenia, zwłaszcza jeśli Twój sprzęt podczas pracy zaczyna być bardziej gorący niż zwykle, może to być oznaką że trzeba już oddać sprzęt do czyszczenia.

Podziel się tym postem na Facebook!